bioclimatic-pergola

Bioclimatic Pergola

Doğa ile teknolojinin mükemmel bir sentezi olan bioclimatic pergola sistemleri ile yaşam alanlarınızı hem estetik hem de fonksiyonellik açısından yepyeni bir boyuta taşıyın. Akdeniz Pergola, size modern yaşam tarzınızı dış mekanlarınıza taşıma fırsatı sunuyor. Biz, özelleştirilebilir ve akıllı çözümlerimizle mekanlarınıza değer katıyoruz.

Bioclimatic pergola, dış mekanları daha işlevsel ve konforlu hale getiren, açılır-kapanır lamellalardan oluşan bir pergola türüdür. Geleneksel pergola yapılarına göre daha yenilikçi bir tasarım sunar ve kullanıcıların dış mekanlarını değişen hava koşullarına ve ihtiyaçlarına göre ayarlayabilmelerini sağlar. Bioclimatic pergolalar genellikle alüminyum malzemelerden üretilir. Temel özellikleri, pergola çatısının üst üste binen ve istenilen açıda açılıp kapanabilen lamellalarla kaplı olmasıdır. Bu lamellalar, güneş ışığı ve hava akışını kontrol etmeyi sağlar. Tamamen kapalı konumda ise yağmur, rüzgar ve güneşten koruma sağlar. Açık konumda ise dış mekanın havalandırılmasına, güneş ışığının içeri girmesine ve serinlemeye olanak tanır. Bioclimatic pergolalar genellikle akıllı otomasyon sistemleri ile entegre edilir. Bu sayede kullanıcılar uzaktan kumanda, akıllı telefon veya tablet gibi cihazlar aracılığıyla pergola lamellalarını açıp kapatma, ışık düzeyini ayarlama gibi kontrolleri gerçekleştirebilirler.

Bioclimatic Pergola, açık hava mekanlarında, restoranlar, kafeler, evler, oteller ve ticari alanlar gibi çeşitli mekanlarda kullanılabilir.

Bu tür pergola sistemleri, dış mekan yaşam alanlarını daha çok amaçlı ve daha uzun süreli kullanım için optimize eder. Estetik tasarımı, işlevselliği ve teknolojik özellikleri ile bioclimatic pergolalar, bahçe, teras, restoran açık alanları gibi mekanlarda popüler bir tercih haline gelmiştir.

bioclimatic-pergola
bioclimatic
bioclimatic
bioclimatic
bioclimatic

Bioclimatic pergola sistemleri, dış mekan yaşam alanlarını daha işlevsel, konforlu ve estetik bir şekilde kullanmayı amaçlayan yenilikçi tasarım çözümleridir. Bu sistemler, kullanıcılara değişen hava koşullarına, mevsimsel değişikliklere ve özel tercihlere göre mekanlarını ayarlama esnekliği sunar.

Bioclimatic pergola sistemleri, mekanlarınızı daha kullanışlı ve keyifli hale getirirken aynı zamanda estetik bir dokunuş ekler. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre bu sistemleri dış mekan yaşam alanlarınızın dönüşümünde kullanabilirsiniz.

Sistem

bioclimatic-pergola-sistemleri

Tavan Malzemesi

bioclimatic-tavan

Bioklimatik Pergola tavanları için kullandığımız malzeme dayanıklı, hafif ve hava şartlarına dayanıklıdır. Alüminyum ve çelik gibi metaller kullanarak üretiyoruz çünkü sağlamdırlar ve paslanmayı önlemek için genellikle özel kaplamalarla korunurlar. Pergola tavanın kapanabilir bölümü özel tasarlanmış paneller ve lamellerden oluşur. Bu paneller, güneş ışığı ve havalandırma miktarını ayarlamak için açılıp kapanır veya döndürülebilir. Paneller dayanıklı polikarbonat veya alüminyum gibi malzemelerden yapılır. Ayrıca, bioklimatik pergola tavanların çatı kaplamalarında su geçirmez özellik de önemlidir, böylece yağmurlu havalarda dış mekan alanınızı koruyabilirsiniz.

akdeniz-pergola

Rüzgar, yağmur ve güneş ışınlarına karşı maksimum koruma ve sızdırmazlık.

akdeniz-pergola

105º konumu, hava akışını ve panjurlardan ışık geçişinin ihtiyaca göre düzenlenmesini kolaylaştırır.

akdeniz-pergola

90º veya emniyet konumunda SIWAH pergola, kar birikmesini önleyerek ışığın, yağmurun ve karın geçişine izin verir.

MOTOR

Geniş motor yelpazesi, her uygulama için çözümler sunar:

somfy-motor
asa

Panjurların daha uzun kullanım ömrü – engel ve buzlanma algılama mekanizması sayesinde
Yüksek güvenlik seviyesi – güvenli telsiz iletişimi sayesinde elde edilir (ROLLING CODE 433.42 MHz)
Otomatik Çalışma – son konumların otomatik düzeltilmesi
Daha da Fazla Güvenlik – kepenk perdesinin kaldırılmasını önleyen sert blokaj braketlerinin kullanımı sayesinde güvende tutuyor.

somfy-kumanda

5 kanallı RTS uzaktan kumandasıdır. RTS alıcılı uygulamaları ya da uygulama gruplarını kontrol etmek için kullanılır.
“my” butonu ile favori konum ayarlama özelliği vardır.
Radyo frekansı : 433.42 Mhz, RTS protokolü
Radyo menzil : 2 beton duvar ardından 20 m, açık alanda 200m
Koruma sınıfı : IP 30
Çalışma sıcaklığı : 0°C ve +50°C arası
Ebatlar (mm) : 135 x 42 x 14 Pil : 1 adet 3 V, CR2430 tip pil

AYDINLATMA

bio-aydınlatma

Bioclimatic Pergolala Sisteminde kullanılan aydınlatma sistemi enerji tasarruflu LED ışıkları içerir. Bu LED ışıkları, düşük enerji tüketimiyle yeterli aydınlatma sağlar ve pergola altındaki mekanları atmosferik bir şekilde aydınlatırken aynı zamanda enerji verimliliğini korur. Aydınlatma sistemi, bioklimatik pergolanın amacına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Samsung Led
Tamamen tak ve çalıştır, elektrikçi gerektirmez
12 parlaklık seviyesi “Pozisyonum 60 W’a kadar 12 V DC LED aydınlatma
(papatya dizimi 6 LED şerit)
Tüm RTS el tipi uzaktan kumandalar, duvar anahtarları ve Somfy myLink uygulamasıyla uyumlu Yeni ve mevcut kurulumlar için ideal

akdeniz-pergola

Bioclimatic Pergola Sistemlerimiz dayanıklı malzemelerden yapılmıştır ve dış mekan koşullarına karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır. Su geçirmez ve UV ışınlarına karşı dayanıklı tavan örtüsü ile kaplanmaktadır.

Keşif ardından 10 gün içerisinde alanlarınıza özel Pergola sistemlerimiz kurulmuş olmaktadır.

Ürünümüzü aldıktan itibaren komple Pergola Sistemimize 5 yıl boyunca garanti vermekteyiz. Özel Teknik Servis ekibimiz olası sorunlarda sizleri ziyaret ederek garanti kapsamında yardımcı olacaklardır.

Bioclimatic Pergola – Akdeniz Pergola – Motorlu Tente Sis.

Scan the code